Warsztaty dla dzieci

Organizujemy warsztaty kulinarne dla dzieci w różnych grupach wiekowych:

  • POZNAJĘ. GOTUJĘ to warsztaty kulinarne dla  dzieci w wieku 5-7 lat, podczas których dzieci uczą się samodzielności w kuchni, korzystania z narzędzi i urządzeń w kuchni, czytania przepisów, odmierzania składników. Poznają nowe smaki, zdobywają wiedzę i spędzają czas w towarzystwie rówieśników, ucząc się z nimi współpracować. 
  • PRÓBUJĘ. GOTUJĘ to warsztaty kulinarne dla dzieci w wieku 8-12 lat, podczas których dzieci uczą się gotowania, tak, aby w domu teraz i w przyszłości przygotowywać posiłki. Dzieci poznają nowe potrawy, dowiadują się więcej o kuchni poszczególnych krajów i regionów, uczą się/ doskonalą umiejętności krojenia, gotowania, smażenia, pieczenia, przyprawiania itd. Dzieci, spędzając czas w towarzystwie rówieśników, uczą się także pracy zespołowej. 

Dzieci na zajęciach pozostają same, bez opiekunów. W młodszej grupie wiekowej, jeśli jest taka potrzeba, opiekun może towarzyszyć dziecku podczas zajęć aż do momentu, kiedy będzie się ono czuło komfortowo w nowym miejscu. 

Na każdych zajęciach mamy temat przewodni, w ramach którego trenerzy przekazują wiele cennych informacji edukacyjnych. Każde dziecko gotuje na profesjonalnym stanowisku kuchennym, gdzie do dyspozycji ma dedykowane sprzęty i akcesoria kuchenne. Dzieci przygotowują potrawy samodzielnie lub zespołach, przechodząc przez cały proces tworzenia potrawy. 

Częścią zajęć jest wspólne jedzenie przygotowanego posiłku, na które można zaprosić opiekunów. Gorąco zachęcamy opiekunów do wspólnego jedzenia. To, co nie zostanie zjedzone na warsztatach dzieci zabierają ze sobą do domu. 

Zajęcia prowadzone są przez trenerów z wykształceniem/ doświadczeniem pedagogicznym.

Dzieci na zajęciach objęte są opieka trenera, otrzymują wszystkie składniki i akcesoria niezbędne do przygotowania potrawy. Dzieci gotują w fartuszkach, które otrzymują na czas czas zajęć.

Zobacz aktualną ofertę

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl